W piątek, 19 października 2018 roku, przy ul. Marszałkowskiej 104/122
w Domach Towarowych Wars Sawa Junior odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego i na ten moment jedynego warszawskiego salonu jednej z najszybciej rozwijających się marek lifestyle’ owych na świecie. Mowa oczywiście o MINISO, które błyskawicznie podbija serca Polaków!

Już od godziny 10:00 wnętrza warszawskiego salonu wypełniły się licznie przybyłymi gośćmi. Na evencie pojawiło się wielu influencerów, wśród nich: Wujaszek Liestyle, Ola Nowak, Katarzyna Tychoniewicz oraz Kinga Litwińczuk. Zaproszone media miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą artykułów MINISO do domu, modnych artykułów biurowych, oryginalnych gadżetów, kosmetyków, a także akcesoriów RTV o unikatowym designie.

Momentem kulminacyjnym inauguracji było uroczyste odliczanie oraz przecięcie wstęgi przez głównego projektanta – Miyake Junya, który specjalnie z tej okazji przyleciał z Japonii, prowadzącą event – Małgorzatę Rozenek-Majdan, Prezesa MINISO Poland oraz członków Zarządu. Ponadto, otwarcie urozmaicił występ Orkiestry OSP Nadarzyn, która może pochwalić się licznymi osiągnięciami zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Zespół zagrał między innymi na koncercie charytatywnym dla Królowej Malezji w Kuala Lumpur i odbył tournee po Australii i Tasmanii. Ale to nie wszystko! Na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka – pokaz tańca z wachlarzami bojowymi, dzięki któremu na chwilę przenieśliśmy się do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Po sukcesie na rynku japońskim w 2013 r., w przeciągu czterech lat marka stworzyła sieć ponad 2600 sklepów, generując obrót 750 mln USD w 2015 roku i prawie 1,5 mld USD
w roku 2016. Z kolei w ubiegłym roku wielkość sprzedaży osiągnęła 1,8 mld USD. Obecnie zostało podpisane porozumienie o współpracy z ponad 60 krajami, w tym z USA, Kanadą, Rosją, Singapurem, Zjednoczonymi Emiratami, Malezją oraz Europą. Ekspansja w Polsce jest kolejnym etapem globalnej polityki MINISO. Warszawski salon jest już czwartym w Polsce, ale na tym nie koniec – do końca 2020 roku MINISO planuje otworzyć ich łącznie 100, a na świecie 6000. Wartości takie jak atrakcyjne oraz przystępne ceny, wysoka jakość i oryginalny design dopasowują się do konsumentów z różnorodnych grup i zachęcają do zapoznania się z ofertą. Z kolei lokalizacja pierwszego, flagowego sklepu w jednym z najpopularniejszych pasaży handlowych w centrum Warszawy umożliwia łatwy dostęp do zakupów w MINISO.

Aliganza odpowiedzialna była za organizację eventu oraz jego komunikację – media relations, współpracę z influencerami i gwiazdami oraz całościowe prowadzenie komunikacji w social mediach, wraz ze stworzeniem kreatywnego contentu i działaniami reklamowymi.

Źródło: Aliganza Fashion Agency
Fot: Aliganza Fashion Agency