Kredytmarket.com, polski FinTech wspierający małych przedsiębiorców w zakresie finansowania kapitału obrotowego, rozpoczął współpracę ze spółką Infinite IT Solutions, oferującą m.in. platformę elektronicznej wymiany danych, która łączy duże sieci handlowe (np. Orlen, Piotr i Paweł) z ich dostawcami.

Platforma Infinite EDInet umożliwia automatyzację łańcucha dostaw i efektywniejsze zarządzanie zapasami. Wszystko to dzięki elektronicznemu procesowi wymiany danych i dokumentów handlowych, od zamówień, po faktury VAT, pomiędzy sieciami detalicznymi a ich dostawcami. Miesięcznie na platformie obsługiwanych jest około miliona faktur, a wartość transakcji handlowych wynosi 4 mld zł miesięcznie.

Dla Kredytmarketu rozpoczęcie współpracy z Infinite to bardzo ważny etap rozwoju biznesu – ocenia Aleksander Widera, pomysłodawca i prezes Kredytmarketu.- Taki partner umożliwia nam dotarcie z ofertą finansowania do małego przedsiębiorcy w bardzo ważnym dla niego kontekście zakupowym, w którym realizowana jest transakcja handlowa z siecią detaliczną przy relatywnie długich terminach płatności.

Kredytmarket.com przygotował dla klientów Infinite specjalny produkt kredytowy, działający na przepływy gotówkowe podobnie jak faktoring. Jest to zatem jeden ze sposobów obrony przed powstawaniem zatorów płatniczych. Dzięki ofercie Kredytmarketu mikrofirmy uzyskają możliwość poprawy płynności w wygodny i szybki sposób, ponieważ cały proces wnioskowania o finansowanie odbywa się elektronicznie, bez konieczności przedstawiania dokumentacji papierowej. Czas potrzebny na wypełnienie wniosku to maksymalnie 3 minuty, a decyzja kredytowa znana jest po kwadransie.

Z doświadczenia wiemy, że dostawcy sieci detalicznych to wytrawni handlowcy, zawierający często milionowe kontrakty na całym świecie. Potrzebują gotówki, aby zamówić kolejną partię towaru, czy skorzystać z rabatu za przedpłatę, a realizacja zamówienia, np. z Chin, może trwać nawet kilka miesięcy. Dla takich firm finansowanie z Kredytmarketu to sposób na zwiększenie potencjału biznesowego

– dodaje Aleksander Widera.

Źródło: Futurama
Fot. Fotolia