Franczyzobiorcy SPAR, państwo Kazimiera i Jan Węglarz, będący posiadaczami licencji SPAR nr 1, zostali uhonorowani prestiżową statuetką Hermesa „Poradnika Handlowca”. To druga z rzędu nagroda Hermesa dla naszej sieci – w zeszłym roku wyróżnienie zostało przyznane Prezesowi Zarządu SPAR Polska i Bać-Pol, Leszkowi Bać, w kategorii Osobowość Handlu.

Tegoroczne rozdanie nagród miało miejsce 10 maja w Poznaniu, podczas 20. Jubileuszowej Gali „Poradnika Handlowca” i „Poradnika Restauratora”. Tradycyjnie podczas Gali odbyło się wręczenie prestiżowych nagród – dyplomów i statuetek Hermesa, które od 2005 r. przyznawane są wyróżniającym się handlowcom oraz osobom szczególnie zasłużonym dla branży FMCG. Hermes od początku istnienia wybierany jest głosem niezależnej kapituły i reprezentuje opinię środowiska oraz wybitnych przedstawicieli branży.

Nagrodzeni – państwo Kazimiera i Jan Węglarz są franczyzobiorcami SPAR Polska od momentu jej wejścia na polski rynek w 1996 r., posiadając obecnie we franczyzie 6 sklepów sieci, w formatach SPAR i EUROSPAR. Tegoroczna nagroda Hermesa decyzją kapituły została im przyznana w kategorii Handel nowoczesny z tradycjami.