Dobra wiadomość dla wszystkich, dla których rozliczenie PIT-a jest przykrą koniecznością. W najbliższy weekend (24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie.

Już w najbliższy piątek i sobotę będzie można wysłać swój PIT podczas zakupów. Przez dwa dni pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby rozliczające PIT w kilkudziesięciu galeriach handlowych w całym kraju. Urzędnicy pomogą wypełnić zeznania podatkowe i wysłać je elektronicznie do urzędu skarbowego.

Zrób zakupy i rozlicz się z urzędem skarbowym

Pomagających w rozliczaniu PIT-ów urzędników będzie można spotkać 24 i 25 marca w godz. 12.00-20.00 na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w centrach handlowych. Eksperci pomogą nam rozliczyć się z urzędem skarbowym, a także wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2016 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

– mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Ewa Szkodzińska.

Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Przeczytaj również: Koniec problemów z PIT – teraz wypełni go za nas urząd

Źródło: PAP
Fot. Pexels (CCO)