W 2016 r. warszawska Giełda Papierów Wartościowych wypracowała zysk netto – 131,1 mln zł. To najlepszy wynik od 2011 r.

Grupa Kapitałowa GPW wypracowała w 2016 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 310,9 mln zł oraz zysk netto w wysokości 131,1 mln zł.

W 2016 roku udało nam się wypracować najwyższy od 2011 roku i drugi najwyższy w historii zysk netto. Grupa Kapitałowa GPW wypracowała o 8 proc. wyższy zysk netto, niż było to w poprzednim roku. Udało nam się w 2016 roku wypracować najwyższy zysk operacyjny w historii 25 lat istnienia warszawskiego parkietu

– powiedziała 28 lutego prezes GPW Małgorzata Zaleska.

Hossa na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku i trwa do chwili obecnej. Łączna wartość obrotu akcjami na rynku głównym w styczniu tego roku wyniosła blisko 22 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 52 proc. w stosunku do stycznia zeszłego roku. Do rekordowych zysków GWP, jak wskazała Małgorzata Zaleska, przyczynił się m.in. wzrost cen ropy naftowej oraz dobre fundamenty polskiej gospodarki.

Czy warszawska giełda może liczyć na wzrosty również w roku bieżącym? Prezes GWP podkreśliła, że największe banki oraz fundusze inwestycyjne wskazały warszawski parkiet jako jeden z najbardziej atrakcyjnych parkietów na świecie w kontekście 2017 roku.

Źródło: PAP

Zdjęcie: pexels (CCO)