Szykuje się kolejna duża inwestycja największego na świecie sklepu internetowego.  20 lutego Amazon potwierdził, że w IV kwartale 2017 r. otworzy nowe centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu.

Realizowana inwestycja pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów oraz zwiększyć ofertę produktów i wspierać realizację usług na rzecz sprzedawców zewnętrznych. Centrum logistyki, które powstanie w Sosnowcu, to również odpowiedź na potrzeby rosnącej liczby niezależnych małych i średnich e-sklepów. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Panattoni Europe.

Nowy obiekt w Sosnowcu będzie istotnym elementem sieci centrów logistyki e-commerce Amazon, zlokalizowanych w siedmiu krajach europejskich. Pracownicy nowego centrum przy pomocy rozwiązań technologicznych Amazon będą odbierać, pakować oraz wysyłać do klientów obuwie i odzież.

Marzysz o pracy w Amazon? Rekrutacja już trwa.

Nowe przedsięwzięcie oznacza dużą liczbę nowych miejsc pracy. Trwa już rekrutacja pracowników na stanowiska w dziale kadr, IT, finansach, inżynierii i obszarze działań operacyjnych. Wszyscy pracownicy centrum w Sosnowcu otrzymają bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, m.in. bezpłatny transport, prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie na życie. Amazon prowadzi także innowacyjny program „Postaw na swój rozwój”, w ramach którego przez okres czterech lat pokrywa koszty szkoleń dla pracowników niższego szczebla z co najmniej rocznym stażem do kwoty nawet 26 000 zł.

(…) Z wielką radością staniemy się częścią społeczności Sosnowca. Naszym pracownikom będziemy oferować konkurencyjne pensje i bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych. Zależy nam także na budowaniu niezwykłej atmosfery pracy i stwarzaniu licznych możliwości rozwoju kariery w naszej dynamicznej globalnej organizacji. Będziemy ściśle współpracować z najlepszymi uczelniami w regionie, aby zachęcić najbardziej utalentowanych absolwentów do tego, by dołączyli do nas i w przyszłości to oni zarządzali naszą firmą

– mówi Steven Harman, Dyrektor operacyjny Amazon.

Amazon rozpoczął już proces rekrutacji na stanowiska managerskie, poszukując m.in. kierowników ds. działalności operacyjnej, inżynierów, pracowników działu kadr, specjalistów ds. finansów i IT. Więcej informacji dla osób zainteresowanych pracą w Amazon jest dostępnych pod adresem www.myamazonjob.com/sosnowiec

Przypomnijmy, że Amazon prowadzi obecnie 3 centra logistyki e-commerce w Polsce, dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu. W październiku 2016 r. spółka ogłosiła otwarcie czwartego centrum na terenie Polski w Kołbaskowie k. Szczecina. Firma prowadzi także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Dowiedz się więcej o rekordowych wynikach wynajmu polskich powierzchni magazynowych.