Portal focus2move.com opublikował ranking światowej sprzedaży samochodów. Toyota Corolla ponownie była najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. Drugie miejsce zajął Ford F-Series, a trzecie Volkswagen Golf.

Toyota Corolla światowym bestsellerem

Portal focus2move.com zebrał dane na temat sprzedaży ponad 3500 modeli samochód sprzedawanych w 150 krajach. Corolla zanotowała w 2016 roku sprzedaż 1,3 mln, o ponad 300 tys. więcej od zajmującego 2. miejsce Forda F. Kompaktowa Toyota utrzymuje się na pozycji lidera nieprzerwanie od 2004 roku. Trzecie miejsce zajął Volkswagen Golf z ponad 990 tyś. sprzedanych aut.  Przy tym producencie samochodów warto wspomnieć o sześciu procentowym spadku do roku poprzedniego. Ciekawym przykładem tutaj jest pick-up Ford F-Series, który uzyskał wynik prawie 994 tys. egzemplarzy (+7,6%) i wyprzedził Volkswagena Golfa.

Dokładna analiza sprzedaży

Prowadzona przez focus2move.com baza danych na bieżąco aktualizuje wyniki sprzedaży ponad 3600 modeli samochodów sprzedawanych w ponad 150 krajach świata. W rankingu bliźniacze modele o różnych nazwach są potraktowane osobno, natomiast samochody o tej samej nazwie z różnymi typami nadwozia liczone są łącznie. Zatem na przykład w statystykach Corolli uwzględnione są wersje hatchback i sedan występujące pod tą samą nazwą w różnych częściach świata, natomiast Auris występuje osobno. Podobnie Honda Jazz i Honda Fit traktowane są jako różne modele.

Dokładna tabela z ilością sprzedanych egzemplarzy w 2016 i 2015 roku prezentuje strona focus2move.com.

Zdjęcie: mat. pras. complexPR