Nowa strona ma być dostępna już wkrótce, początkowo będzie istnieć równoległe do dotychczasowego portalu. Jak zapowiada Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które potrzebują trochę czasu na oswojenie się z nową wersją strony.

ZUS kładzie nacisk na standard UX, aby stać się nowoczesnym i przyjaznym serwisem również dla osób starszych. Nowa witryna to także odpowiedź na potrzeby wszystkich tych, którzy oczekują nieco bardziej intuicyjnego poruszania się po stronie. ZUS również pragnie dostosować się do panujących zasad na rynku.

Portal jest także dostosowany do wymogów WCAG 2.0, czyli standardu umożliwiającego korzystanie z serwisu osobom z niepełnosprawnościami.

Informacje oraz komponenty interfejsu muszą być przedstawione użytkownikom w dostępny dla nich sposób, powinny być funkcjonalne, zrozumiałe i kompatybilne z technologiami asystującymi. Z metodologii WCAG 2.0 zostało wybranych 36 punktów, kluczowych w dostosowaniu cyfrowym dla niepełnosprawnych. To różne funkcjonalności takie jak wyszukiwarka, zachowany kontrast między tłem, a linkiem. Nawet dokumenty do pobrania też muszą być zgodne ze standardem.

Redakcja Handel w Polsce
Newseria Biznes