Do sieci SPAR dołączyły trzy nowe sklepy – w Zembrzycach (woj. małopolskie), Czerninie (woj. dolnośląskie) i w Sosnowcu (woj. śląskie).

ZEMBRZYCE
Sklep w Zembrzycach
otwarty został w formacie SPAR, mieści się w nowo wybudowanym obiekcie o powierzchni 270 m2, posiada trzy stanowiska kasowe. Sklep dołączył do kilku już istniejących w miejscowości placówek spożywczych, jednak właścicielka, pani Danuta Łopata jest przekonana, że SPAR doskonale poradzi sobie na konkurencyjnym rynku: Od początku wiedziałam, że zdecyduję się właśnie na SPARa, bardzo często bywam poza granicami Polski i znam tę markę bardzo dobrze, to rozpoznawalna, prężnie działająca sieć. Dodatkowo warunki, które zapewnia, dzięki współpracy z firmą Bać-Pol powodują, że franczyzobiorca decydujący się na prowadzenie sklepu otrzymuje bardzo dobry start i możliwości późniejszego funkcjonowania z atrakcyjną ofertą na rynku. Na otwarcie sklepu licznie przybyli mieszkańcy Zembrzyc oraz okolicznych miejscowości, przygotowane dla nich zostały w tym dniu liczne degustacje, promocje i prezenty powitalne, a także konkurs paragonowy, który będzie trwał do 15.10, główną nagrodą w konkursie był rower górski.
Sklep w Czerninie, przy ul. Rynek 7  posiada powierzchnię 200 m2, dwa stanowiska kasowe, otwarty został w formacie SPAR. Sklep usytuowany jest przy głównej drodze, co zwiększa ruch klientów sklepie, również tych tylko przejeżdżających przez miejscowość. Placówka mieści się w lokalu, w którym wcześniej już znajdował się sklep, została odnowiona i zaadaptowana zgodnie ze standardami sieci. Sklep posiada różnorodną ofertę produktów świeżych, które są chętnie nabywane przez klientów, poza tym oferuje szeroki asortyment artykułów chemicznych, nabiałowych, mięsnych czy cukierniczych. Sklep zadbał również o wypiek świeżego pieczywa, zawsze chętnie kupowanego przez klientów.  Właściciel doskonale zna zapotrzebowania konsumentów, gdyż jest to już jego 26. placówka otwarta w sieci SPAR. W dniu otwarcia na każdego z odwiedzających czekały specjalne oferty promocyjne oraz degustacje, w tym cieszące się największym powodzeniem aromatyczna kawa i wypiekane na miejscu pączki z pieca.

SOSNOWIEC
Placówka w Sosnowcu
przy ul. Hallera 16 otwarta została w formacie SPAR Express, ulokowane w niej zostały 3 stanowiska kasowe. Sklep znajduje się w środku dużego osiedla mieszkaniowego w budynku, w którym wcześniej funkcjonował już inny sklep. Nowo otwarta placówka jest pierwszą, wziętą we franczyzę w sieci SPAR przez właściciela, pana Grzegorza Szymańskiego. Branża FMCG nie jest jednak obca panu Grzegorzowi, który od lat już działa w sektorze spożywczym i jak twierdzi: Marka SPAR jest bardzo dobrze rozpoznawalna w branży, a tylko z takim partnerem, pewnym i sprawdzonym, byłem gotowy na współpracę. Poza tym SPAR oferuje bardzo korzystne warunki współpracy, dba o franczyzobiorców, nie rzucając ich od razu na głębokie wody, co bardzo ułatwia zwłaszcza początek działalności na mocno konkurencyjnym rynku. Sklep w Sosnowcu doskonale wpisuje się w zabieganą codzienność mieszkańców dużych aglomeracji i elastycznie dopasował godziny funkcjonowania do ich potrzeb, placówka jest otwarta od poniedziałku do soboty w godz. od 5.30 do 23.00, natomiast w niedziele od 9.00 do 21.00.